ביטוח תכולה ומבנה

ביטוח תכולה ומבנה

הדירה שקניתם, מטבע הדברים משמשת כאחד מהנכסים היקרים ביותר עבורכם במהלך חייכם. אכן, עבור רבים וטובים, השקעה כספית בדירה היא השקעה משמעותית, כאשר אין מדובר רק בהשקעת כספים, אלא גם בהשקעה רגשית ניכרת; כל פריט ריהוט נבחר בקפידה והבית מעוצב באופן המשקף את טעמם האישי של בני הבית. אתם מבלים בדירתכם רגעים משפחתיים מרגשים ובלתי נשכחים, כולל צעדיהם הראשונים של ילדיכם היקרים בעודם פעוטים ועוד הרבה מעבר. הבית הוא לב המשפחה ובוודאי שהייתן עושים הכל כדי להגן עליו.

כאן זה הזמן להכיר את האפשרות המרגשת לרכוש ביטוח תכולה ומבנה, המורכב למעשה משני ביטוחים: ביטוח תכולה וביטוח מבנה. ביטוח מבנה (ביטוח דירה) מטרתו להבטיח שבמידה שייגרם נזק כלשהו למבנה, לא תעמדו בדד אל מול העלויות הגבוהות ומלבד החזר הוצאות, תוכלו לקבל גם הכוונה מקצועית לגבי המשך הדרך ו"חזרה למסלול".

כאמור, ביטוח דירה כולל לרוב שני סוגי ביטוח: ביטוח תכולה לדירה, כמו גם ביטוח מבנה לדירה. על אף שאפשר לרכוש כל אחד מהביטוחים בנפרד, הרי שביטוח דירה משולב מציע את שניהם יחד – כמו גם חסכוני ומומלץ. פוליסה משולבת מעניקה הנחה משמעותית ברכישה; בנוסף, במקרה בו יהיה עליכם להפעיל את הפוליסה, תחויבו בתשלום חד פעמי בלבד (ולא דו פעמי) של דמי השתתפות עצמית.

ביטוח תכולה מיועד להבטיח שבמקרה של נזקים לבית, חפצי הערך יהיו מבוטחים, תוך שתוכלו לקבל החזר בעבור עלויות הכרוכות בהחלפתם. כמו כן, ביטוח תכולה מעניק כיסוי למקרי פריצות, הצפות, שריפות בדירה ועוד. פוליסות ביטוח תכולה כוללות כיסוי בסיסי עבור חפצי הבית, אולם ישנן פוליסות ביטוח תכולה המציעות כיסויים והרחבות נוספים, חלק במסגרת הפוליסה עצמה ואחרים בתוספת תשלום. רצוי לבצע סקר שוק מלא, תוך בחינה מעמיקה של כל הפוליסות. זכרו לקרוא את כל הסעיפים – גם את אלו שכתובים באותיות קטנות.

ביטוח מבנה מבטיח שבקרות נזקים למבנה הבית, יהיה לכן לאן לפנות. ביטוח זה מעניק כיסוי עבור הדירה כולה, וכן עבור שטחיה החיצוניים (מרפסות, גינות), אולם חשוב לדעת שהפוליסה אינה מכסה ערך קרקע ואת חלקי המבנה המשמשים עבור עסק.

סגירת תפריט