ביטוח לנגרר

ביטוח לנגרר

בעולם הרכב ישנו מושג הקרוי "נגרר", והוא מכוון לכלי רכב שאינם יכולים לנוע עצמאית. הנגרר תלוי בכלי רכב אחרים, ממונעים ובעלי יכולת תנועה. רכב הנקרא "גורר" מסייע להם בתנועה, כשהם קשורים אל חלקו האחורי.

קיימים סוגי נגררים שונים המשמשים למטרות שונות: נושאי ציוד כבד, נגררים נתמכים ועוד, כאשר הייעוד העיקרי הוא שינוע סחורות.

ביטוח נגרר – מה המיוחד בו?

ביטוח לנגרר הוא ענף ייחודי למדי בעולם ביטוח הרכב, זאת עקב אופייה הסבוך של התכנית, כמו גם הסיכון הגבוה, שהוא מנת חלקים של נגררים רבים.

טעות נפוצה בנוגע לנגררים היא שעקב היותם מחוברים לרכב אחר מייתר את הצורך ברכישת ביטוח נפרד עבורם, כיוון שאלו כבר מבוטחים תחת הביטוח של הרכב הגורר. מדובר במסקנה שגויה, שכן החוק קובע שהנגרר הוא רכב עצמאי לכל דבר (גם אם אין באפשרותו לנוע עצמאית) וככזה יש לערוך לגביו ביטוח חובה וביטוח צד ג' בנפרד מהרכב הגורר. עקב חיוניותו של הנגרר לבעליו, קיימת חשיבות מרובה ברכישת ביטוח נפרד לנגרר.

עוד על ביטוח נגרר

תנאי הכרחי לרכישת ביטוח נגרר הוא רישומו במשרד הרישוי; דרך זו מאפשרת חיבור בין הגורר לנגרר בידי נציג מורשה ממשרד התחבורה. ישנם פרמטרים עיקריים הקובעים את גובה מחיר הפוליסה, כגון: העבודה המבוצעת, תדירות עבודה, משקל הנגרר, תנועתיות הנגרר. הפוליסה תתייקר עם תדירות גבוהה יותר של עבודה.

יש לי נגרר – איזה ביטוח צריך לעשות לו?

כפי שנאמר ביטוח לנגרר הוא בגדר חובה עבור נגרר, שהרי מדובר בכלי רכב עצמאי, על-פי הגדרת החוק. ככלל לא נהוג לבטח רכב נגרר בביטוח מקיף, אך רצוי לשקול זאת במקרה שהנגרר כולל אבזרים בעלות גבוהה. עלויות הביטוח אינן מהגבוהות (לא יותר מ-200 שקלים חדשים עבור תכנית ביטוח חובה בסיסי וביטוח מקיף וצד שלישי).

מענה ביטוחי בתחום הנגררים

בשונה מתחום ביטוח הרכב הסטנדרטי, בניית תכנית ביטוח לנגרר מצריכה מומחיות מסוג אחר. לפיכך, ביטוח כזה יש לרכוש דרך חברה בעלת מומחיו לכך, שאינה בהכרח עוסקת גם בתכניות ביטוח סטנדרטיות. תוכלו למצוא חברה כלבבכם ברשת האינטרנט.

סגירת תפריט