ביטוח בריאות מומלץ

ביטוח בריאות מומלץ

ביטוח בריאות מהווה למעשה רפואה פרטית שאינה במסגרת מערכת הבריאות הממשלתית. כאשר עולה צורך בניתוח, טיפול מיוחד או השתלה, ישנה זכאות לקבלם בלא המתנה לאישורי מוסדות וועדות שונים. אפשר לבחור ברופא מטפח בארץ או בחו"ל, בהתאם להעדפה אישית. עלויות אשפוז, טיפול, תרופות וצרכים נלווים ממומנות על-ידי פוליסת ביטוח הבריאות. במקרים רבים אלו הם סכומים בני עשרות ומאות אלפים של דולרים, שישראלים רבים יתקשו בהשגתם, אלא אם (וגם אז לא ניתן להבטיח זאת) ימכרו את רכושם, בחלקו או במלואו.

יתרונות של ביטוח בריאות פרטי בישראל

עם תכנית ביטוח בריאות פרטית ניתן לגשת לצוותים רפואיים, רופאים, מרפאות פרטיות מרכזי השתלות מהטובים הארץ ובחו"ל, כמו גם לכיסוי סיעודי המאפשר לשהות במוסדות רפואיים איכותיים ביותר. מעניין לדעת כי חלק גדול מהרופאים המוכשרים בארץ אינם מועסקים על-ידי מערכת הבריאות הציבורית, אלא עצמאיים. חברות ביטוח מנהלות הסכמים עם רופאים אלו ומרכזים רפואיים פרטיים, כשהן מאפשרות ללקוחותיהן ליהנות מרמה גבוהה ביותר של טיפול רפואי. המבוטחים רשאים לבחור את הרופא המנתח, שיטת הטיפול ומקום הטיפול.

למה ללכת על תכנית ביטוח בריאות?

חשבון הבנק של ישראלים רבים נמצא באוברדרפט נצחי, כאשר הוצאות נוספות על ענייני בריאות וטיפולים רפואיים עלולים להקשות אף יותר על המצב הכספי.

התשלום החודשי הממוצע על ביטוח למשפחה שלמה נע בין עשרות שקלים למאות בודדות של שקלים. ישנם כמובן גורמים שונים המשפיעים על העלויות; בנוסף, לחבילת ביטוח בסיסית ניתן להוסיף תוספות שונות המייקרות את החבילה. גם משתנים כגון גיל ומצב בריאותי של המבוטח משפיעים על גובה העלות החודשית. עם זאת, אפשרי להתאים לכל אחד את הביטוח המתאים למצבו וליכולתו הכלכלית. מרביתנו מוציאים כסף רב על פנסיה פרטית, תחבורה פרטית וחינוך פרטי, על-מנת לאפשר לעצמנו לקבל מעבר למה שמתאפשר על-ידי המדינה. האם בריאות משפחתנו פחות חשובה? נראה שלא.

אז מה עושים עכשיו?

אם הגעתם עד לכאן, כנראה השתכנעתם בחשיבות שבביטוח בריאות מומלץ וכל מה שעליכם לעשות כעת הוא למצוא ביטוח בריאות מומלץ המתאים בדיוק למצבכם ולתנאים הייחודיים שלכם.

סגירת תפריט