ביטוח חובה לרכב

ביטוח חובה לרכב – נהיגה היא חלק משגרת החיים עבור רבים במדינת ישראל, הרכב משמש אותנו להגעה לעבודה ופיזור הילדים במסגרות החינוכיות, לסידורים, מפגשים עם בני המשפחה והחברים.

למרות המאמצים הרבים הכביש אינו מרחב שהוא תמיד בטוח, תאונות מתרחשות על בסיס יום יומי, לכן חשוב מאוד לבטח את עצמנו למקרה בו נהיה מעורבים בתאונה כלשהי, ולו הקלה ביותר. ביטוח חובה לרכב נועד לספק לכל אחד מאתנו רשת הגנה כלכלית למקרה שבו נפגע בתאונת דרכים.

ביטוח חובה

ביטוח חובה לרכב הוא ביטוח מחויב על פי החוק, הביטוח נועד לכסות מקרים בהם נגרם נזק גופני כתוצאה מתאונה. פוליסת הביטוח מעניקה כיסוי עבור מי שנפגע כתוצאה מהשימוש ברכב, בין אם מדובר בנוסעי הרכב, הנהג או הולכי הרגל המעורבים באירוע.

ביטוח החובה לרכב מכסה על הנזקים שנגרמים למעורבים בתאונה ללא קשר לאשמת הנהג. האדם שנפגע מקבל פיצוי לפי הנזק שנגרם לו, בהתאם להיקף הפיצוי שנקבע בחוק. פוליסה זו מכסה עלויות על הוצאות רפואיות ללא הגבלה, מאפשרת מתן פיצוי על אובדן כושר עבודה ופיצוי בגין אחוזי נכות. גם אם התאונה התרחשה עם נהג צעיר, נהג על קטנוע, מלגזה, נגרר, טרקטורון, משאית או רייזר.

מחיר הביטוח נקבע על פי שלל המאפיינים של הנהג, למשל הגיל, המין, ותן רישיון הנהיגה, תביעות ביטוח רכב קודמות, שלילת רישיון, היסטוריית תאונות, מערכות בטיחות אשר מותקנות ברכב, סוג הרכב ומאפייניו וכדומה. המחירים משתנים מחברת ביטוח אחת לאחרת ונמצאים תחת פיקוח ממשלתי של הממונה על הביטוח. קיימים כלים נגישים אשר מאפשרים לעשות השוואת מחירי ביטוח החובה באופן מהיר וקל, דבר שיכול לעזור לקבל החלטה טובה.

חשוב להבין כי הנסיעה ללא ביטוח החובה היא אסורה. החובה לבטח את הרכב בביטוח החובה מוטלת על הנהג ולא על חברת הביטוח, אשר לא חלה עליה החובה לבטח כל נהג, אלא על כל נהג לבטח את עצמו על ידי רכישת ביטוח חובה. קיימת אפשרות שנהג בעל עבר של תאונות דרכים רבות יגלה שאין אף חברת ביטוח שמוכנה לבטח אותו מאחר ומדובר בסיכון גבוה מדי עבודה. במקרה כזה ניתן לפנות לתאגיד אשר מנהל את המאגר לביטוח רכב בשם "הפול", ביטוח החובה שהגוף מציע הוא יקר יותר, אך עבור אותם הנהגים זוהי האפשרות היחידה לכיסוי ביטוחי.

ביטוח חובה לרכב הוא בסיסי והכרחי, בנוסף אליו כדאי גם לבטח את עצמכם בפני תרחישים שביטוח זה אינו מכסה, מומלץ מאוד לרכוש גם ביטוח רכב משלים וניתן אף לבצע רכישה שכוללת את שני הביטוחים ומאפשרת קבלת הנחה על שני הביטוחים.

מאמרים נוספים:

ביטוח מקיף לרכב

ביטוח החובה לרכב מספק כיסוי ביטוי עבור פגיעות בגוף, בעוד הביטוח המקיף מעניק הגנה בטיחותית בעבור פגיעה ברכב. ביטוח מקיף מכסה נזקים או אובדן גמור שנגרם לרכב המבוטח. הביטוח המקיף מעניק כיסוי כאשר בעל הרכב אשם בנזק וגם כאשר גורם חיצוני מוביל לתאונה או גורם לנזק.

ביטוח מקיף לרכב בא לספק מענה כאשר נגרם נזק לרכב המבוטח, למשל במקרה של תאונה, פריצה, או נזק שנגרם מניסיון פריצה שלא הצליח,  אסון טבע, שריפה ועוד.

מקרים מיוחדים בהם ישנו מענה הם:

  • מצב של טוטאל לוס מתרחש כאשר הרכב ניזוק באופן שבו התיקון עולה על מחצית מערכו או שנוצר נזק בשילדת הרכב, המשמעות היא שהרכב מוכרז כאובדן מוחלט. במקרה זה חברת הביטוח תפצה את בעל הרכב בעבור ערכו בהתאם לתנאים שנקבעו מראש.
  • כאשר הרכב נפגע בעת השימוש ברכב של אדם אחר או ברכוש של אדם אחר, תשלם חברת הביטוח בעבור הנזק שנגרם לצד ג'.

ביטוח מקיף מחירים

גובה פרמיית הביטוח המקיף נקבעת על פי כמה פרמטרים כמו גיל הנהג, וותק הנהיגה, שנת ייצור הרכב ושוויו, העבר הביטוחי של הנהגים, מספר האנשים שנוהגים ברכב, נתונים סטטיסטים על גניבות רכב מסוגו וכדומה.

עבור אנשים עם פרופיל גבוה בתור נהגים בטוחים יכולים להינות מפוליסת הנהג הזהיר. מחיר פוליסה זו הוא נמוך יותר והיא כוללת הרחבות והטבות אשר כלולות בפוליסות אחרות בעד תשלום נוסף.

חברות הביטוח השונות מציעות פרמיות שונות וכך גם היקף הגנה משתנה. ככל שהכיסוי הוא רחב יותר, כך בשעת הצורך המבוטח ייהנה מכיסוי מקיף יותר לנזק, החל משירותי גרירה וקבלת רכב חלופי, וכלה במתן הגנה משפטית בהליכים משפטיים. מומלץ לעשות בדיקה מקיפה כדי לבחור בביטוח המתאים ביותר, חשוב לשים לב לגורמים הבאים:

  • גובה השתתפות – מהו גובה ההשתתפות העצמית ואיך השינוי שלה משפיע על עלות ביטוח הרכב. דמי ההשתתפות העצמית ישולמו על ידי המבוטח בעת הפעלת הפוליסה במקרה של פגיעת הרכב.
  • כיסוי ביטוחי – אילו אירועים מכסה הביטוח. למשל הביטוח לנהגים זהירים מכסה גם מקרים של מלחמות ופיגועים או מקרה של פגיעה במהלך טיפול במוסך.
  • טוטאל לוס – כדאי להבין איך נראית הנוסחה לקביעת שווי הרכב, הדבר משמעותי עבור חישובי הערך במקרה של טוטאל לוס.
  • זול יותר – ביטוח לפי קילומטראז' מעניק הטבות למי שאינו נוסע הרבה ברכב.
  • נהג צעיר – האם ישנה אפשרות לביטוח רכב זמני. כאשר מדובר בנהג צעיר החיסכון יכול להיות משמעותי כשיש אפשרות לשלם עבור הימים בהם הנהג החדש עושה שימוש ברכב המשפחתי.
  • רכב חלופי – מהם התנאים לקבלת רכב חלופי.
  • פיצוי – מהם התנאים לקבלת רכב חדש או קבלת פיצוי בשווי הרכב.
  • שירות – רמת השירות שחברת הביטוח מציעה הוא גם גורם חשוב, ניתן להיעזר במדד השירות שמשרד האוצר מפרסם, נוחות השימוש של אתר האינטרנט והשירות שאתם מקבלים כאשר פונים לחברה.

ביטוח חובה לרכב הוא הכרחי עבור כל נהג ועלייה על הכביש בלעדיו היא בגדר עבירה על החוק. המדינה הנהיגה פוליסה אחידה לביטוח חובה בעלת כיסויים זהים בכל חברות הביטוח, עם זאת קיימים הבדלים קלים הן במחיר הביטוח והן בשירות. כדאי לעשות סקירה ולבחור בחברה הטובה ביותר עבורכם, כך תוכלו להרגיש בטוחים יותר בדרכים.

תוכן עיניינים

השוואת ביטוח לרכב מהירה (הקפה עלינו)

למה לך לבזבז זמן בשיחות טלפוניות? אנו נוכל לפתור את הכל ברגע קטן, מילוי טופס שאורך 3 דקות ולא יותר(זמן ממוצע להכנת קפה), ולאחר מכן נציגנו יחזור אליך עם ההצעה המשתלמת ביותר עבורך.
תאונת עבודה בדרך לעבודה

תאונת עבודה בדרך לעבודה

תאונות ובמיוחד תאונות עבודה משפיעות על בריאות ובטיחות העובדים ומטילות קנסות כספיים על עסקים בכל גודל. תאונות העבודה בארץ נמצאות במגמת עלייה, עם דיווח על

עסק חברתי

עסק חברתי

עסק חברתי, לשיפור החברה שלנו יש עסק חברתי, יותר ויותר עסקים חדשים מעוניינים לתת עזרה בחברה הישראלית והם נרשמים כעסק חברתי. בשנים האחרונות אנחנו רואים

סוכנות ביטוח ביהוד

סוכנות ביטוח ביהוד

סוכנות ביטוח ביהוד – כולנו מאמינים כי אנו נמצאים במצב בריאותי טוב יחסית, זאת עקב היותנו צעירים ואנרגטיים המתכוונים לכבוש את העולם, לקרוע את החיים

ביטוח משכנתא

ביטוח פנסיה

השוואות

ביטוחים אלמנטריים

ביטוח נסיעות

ביטוח עסקים

ביטוחי חיים

סוכנויות וחברות הביטוח

ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים

ביטוחי בריאות

חסכונות/השקעות

לקבלת מידע ושירות מלא פרטים:
פתח צ'אט
💬 צריך עזרה?
שלום👋
איך אוכל לעזור לך?